Nadopujte své domácí květiny a pokvetou vám jedna báseň. Zkuste třeba vodu z čočky nebo ricinový olej

Dům 14. června 2018 | 10:45 — Šárka Vondráčková
Zaléváte, hnojíte, přesazujete a pečujete. Ale přesto všechno máte pokojové květiny bez vůně a bez „života“? Zkuste pár domácích hnojiv, které vaše pokojovky doslova nadopují a pak vám donekonečna pokvetou.
Další 3 fotografie v galerii
Zkuste své květiny hnojit přírodními prostředky / Pinterest

Snad každá pěstitelka pokojových rostlin chce svým miláčkům dopřát jen to nejlepší. Bývá těžké vybrat si mezi hnojivy, protože všechny vám zaručují velký vzrůst a oslnivou záplavu květů. A navíc peněženka z toho nikdy nebývá zrovna nadšena. Takže pokud jste se už těch zaručených chemických hnojiv přejedli, zkuste tyto výživové bomby z domácí dílny. Těchto pár triků můžete zkusit i na své balkonovky a nebo si na ně udělat skvělé hnojivo z kvasnic, o kterém jsme psali zde.

Ricinový olej

Tato zálivka vám krásně oživí vaše chřadnoucí květiny a vy se po jejím použití budete moci těšit na překrásné, zdravé květy. Stačí smíchat lžičku ricinového oleje s litrem vody, dobře promíchat a poté touto zálivkou zalévat květiny.

Voda z příloh

Milujete vařené brambory, čočku nebo rýži? Až si je příště zase budete vařit, tak vodu nesolte a slijte do konvičky na květiny. A máte na světě báječné hnojivo. Například vodu z vařených brambor milují hlavně africké fialky, které po ní i bohatě kvetou. Na vývar z rýže si zase potrpí azalky, myrta, kalanchoe. A voda z čočky je zase skvělá pro palmy, které po ní budou mít krásně lesklé listy.

Slupky 

Pokud se chystáte přesazovat palmy nebo fikusy, tak si v ten den udělejte na oběd brambory. A slupky od nich nevyhazujte. Naopak je použijte při přesazování. Pár slupek smíchejte s vrstvou půdy na dně květináče. Stejně tak můžete použít i banánové slupky, slupky z jablek apod. A zápachu se nemusíte bát, protože tento biologický odpad se v půdě rozloží velmi rychle.

Kofein a thein

Pytlíčky od černého čaje a kávová sedlina jsou také dobrými pomocníky. Stačí, když použité čajové sáčky zahrabete asi 5 cm pod zem ke všem velkým rostlinám a tento proces opakujte asi jednou za šest týdnů. Kávová sedlina se zase výborně hodí k přihnojení hrnkových růží, kamélií, azalek a gardénií. Stačí ji jen vylít na povrch zeminy v květináči a nechat působit.

Sklenice mléka

Jestli chcete rostliny povzbudit ke kvetení, dopřejte jim jednou týdně sklenku mléka. Můžete je také obložit malými kousky jablek a přikrýt sklenicí. Výpary z nich mají stimulující účinky.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co aktuálně platí?

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co...

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají...

Cestovatelský semafor se mění. Návrat z oblíbených...

Změna na cestovatelském semaforu. Netýká se i vaší...

Buďte v obraze. Další změna podmínek cestování platná od...

Pokud nechcete přijít o dovolenou, zbystřete. Lex voucher...

Zavřít reklamu