Hledáte novou vůni pro váš domov? Vytvořte si gelový osvěžovač

Ostatní 01. září 2018 | 14:03 — Šárka Vondráčková
Když vám domov krásně voní, hned se v něm každý cítí líp. Ale neustálé kupování nových osvěžovačů vzduchu se časem pěkně prodraží. Co si tak vyrobit vlastní, který bude stát jen pár korun?
Další 4 fotografie v galerii
Vyrobte si gelový osvěžovač libovolné barvy i vůně / Pinterest

Gelové vůně někdy mohou být poměrně drahé, protože se přeci jen nevyrábí z parafinů. Ale oproti klasickým vonným svíčkám jsou mnohem bezpečnější. Už je však nemusíte kupovat, protože se dají jednoduše vyrobit i doma. A co víc. Sami si můžete namíchat vůni podle svého vkusu a uvážení.

Základem je želatina

Je to hrozně jednoduché. A díky tomuto receptu si můžete připravit hned několik vonných variant. Tak vzhůru do toho.

Potřebujete

  • 2 šálky vody
  • 4 balení želatinové směsi
  • potravinářské barvivo
  • lžíce soli
  • esenciální oleje
  • 3 - 4 uzavíratelné sklenice, nejlépe od dětských přesnídávek

Namíchejte si vůni

Nejprve si připravte sklenice, které umyjte. Pokud chcete mít různě barevné gely různých vůní, tak do nich dejte pár kapek potravinářského barviva a zakápněte jej vybraným esenciálním olejem. Jeho množství záleží jenom na vás, ale lepší je použít minimálně jednu čajovou lžičku na každou sklenici. Vůně, stejně jako barvy, můžete libovolně namíchat. Ale pozor, abyste je nepřekombinovali.

Připravte želatinu

Nyní přichází na řadu voda. Jeden šálek nalijte do hrnce a přiveďte ji k varu. Poté, co projde varem, přidejte všechny balení želatiny a metličkou míchejte do doby, než se rozpustí. Následně přidejte zbývající šálek studené vody, sůl a opět znovu promíchejte. Krátce provařte a odstavte z plotny.

Gel nechejte ztuhnout

Želatinu pak přelijte do nachystaných sklenic a dobře ji promíchejte, aby se rovnoměrně obarvila. Gel nechejte 24 hodin při pokojové teplotě tuhnout. Sklenice pak uzavřete. Díky tomu vám vůně vydrží klidně i měsíc, navíc si ji můžete vzít kamkoliv s sebou, třeba do práce.

Tip na závěr

Pro větší efekt můžete do sklenice přidat například mušličky, kamínky, ovoce, plátky růží a podobně. Gelová směs pak bude vypadat mnohem dekorativněji. K tomu můžete ozdobit sklenici a směs předat jako dárek mamince, babičce nebo kamarádce. Podobně jednoduchým způsobem si můžete vyrobit i vůni do auta. Více o tomto nápadu jsme psali zde.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nový výzkum naznačuje, že lidský mozek pracuje velice podobně jako kvantový počítač

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Zavřít reklamu