Zapáchá vám myčka? Zkuste ji vyčistit osvědčenými radami

Dům 10. ledna 2019 | 06:56 — Veronika Prášilová
Taky jste zrovna vytáhli čerstvě umyté nádobí z vaší myčky, ale nezdá se vám všechno úplně v pořádku? Nebo máte pocit, že po skončení mycího cyklu nevychází z vaší kuchyňské pomocnice zrovna příjemná vůně?
Další 3 fotografie v galerii
Zdá se vám, že vaše myčka není úplně fit? Pak ji zkuste vyčistit. / Depositphotos

Pak je zřejmě na čase sáhnout po osvědčených receptech a pořádně ji vyčistit. Protože často stačí pár kroků a myčka zase funguje jako nová.

Začněte solí

Častým problémem bývá tvrdá voda, která má za následek jednak nepříliš dobře umyté nádobí, a taky může uvnitř potrubí udělat pěknou neplechu. Většina dnešních myček již počítá s nutností změkčování vody, proto se do speciální přihrádky přisypává sůl. Takže vždy, pokud se objeví matný povlak na nádobí, je dobré zkontrolovat, zda je jí v myčce dostatek.

I myčka potřebuje umýt

Může se však stát, že je vaše myčka jednoduše zanešená a ani dostatek soli tento problém nevyřeší. Stejně, jako například pračka, i vaše pomocnice v kuchyni potřebuje čas od času vyčistit. Tady můžete buď sáhnout po speciálních přípravcích, které výrobci nabízejí, anebo opět využít služeb starých dobrých pomocníků, kterými jsou ocet, soda a kyselina citronová. Jisté však je, že by čištění myčky mělo být pravidlem.

Ocet

Začít můžete klidně octem, kterého vlijete jednak asi 3 decilitry do spodní části myčky, a také jím naplníte nádržku na mycí prášek. Poté zapněte program na nejvyšší možnou teplotu dobu a nechte ocet pracovat. Vaše myčka bude díky němu čistá, lesklá a bez vodního kamene. 

Jedlá soda

Jedlou sodu využíváme stejně jako ocet, tedy asi šálek jí vsypeme na dno myčky, a také jí naplníme nádržku na mycí prostředek. V tomto případě už ale nemusíme zapínat celý mycí cyklus, ale pouze oplachový program.

Kyselina citronová

Postup s kyselinou citronovou je totožný, jako při použití octa. Na dno myčky vsypte tři šálky, do nádržky na mycí prostředek tolik, kolik se jí tam vleze. Poté opět spusťte nejdelší a nejteplejší mycí cyklus a čekejte na výsledek. Výhodou kyseliny citronové oproti octu je to, že kromě toho, že skvěle myčku vyčistí a zbaví také odtokové potrubí vodního kamene, zanechá uvnitř také příjemnou svěží vůni.

Velmi podobně pak můžete zatočit také s nečistotou ve vaší pračce. I ona totiž potřebuje pravidelnou údržbu, aby vám sloužila co nejdéle. Osvědčené triky naleznete v našem článku zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co aktuálně platí?

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co...

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají...

Cestovatelský semafor se mění. Návrat z oblíbených...

Změna na cestovatelském semaforu. Netýká se i vaší...

Buďte v obraze. Další změna podmínek cestování platná od...

Pokud nechcete přijít o dovolenou, zbystřete. Lex voucher...

Zavřít reklamu