Dva jednoduché způsoby, jak zbavit mikrovlnku nečistot. Postačí vám suroviny, které máte doma

Dům 09. února 2019 | 13:18 — Veronika Prášilová
Občas se to stane každému. Při ohřívání polévky nebo jiného jídla v mikrovlnné troubě zapomeneme přikrýt talíř, takže po pár minutách to uvnitř vypadá jako po výbuchu. Mastné a přisušené prskance jsou obvykle úplně všude.
Další 3 fotografie v galerii
Stačí pár jednoduchých kroků a trouba bude jako nová / Depositphotos

Pak už je jen na vás, jaký postup pro jejich odstranění zvolíte. My vám přinášíme tipy, které jsou levné a jednoduché.

Voda a citron

Na první tip potřebujete pouze dvě ingredience, a to celý čerstvý citron a vodu. Samotný postup je už velmi jednoduchý. Citron překrojte na dvě poloviny, které ponořte do misky s čistou vodou. Jen dávejte pozor na to, aby bylo nádobí vhodné do mikrovlnky, nejlépe vám poslouží skleněná mísa.

Opatrně, pálí

Naplněnou misku poté vložte nezakrytou do mikrovlnné trouby a zapněte ohřev na deset minut při plném výkonu. Jakmile trouba ohlásí konec, s použitím ochranné rukavice misku opatrně vytáhněte ven, abyste se o ni neopařili. Pak už jen stačí za pomoci bavlněné či papírové utěrky vnitřek trouby vytřít a vysušit a máte hotovo.

Starý dobrý známý

Na druhý tip budete potřebovat opět vodu, kterou tentokrát doplní ocet, a to v tomto poměru: na jeden hrnek vody připadne jedna polévková lžíce octa. Celkové množství necháme na vás, při běžném ušpinění je ideální použít dvě až tři deci roztoku.

Směs poté vlijte do misky vhodné pro použití v mikrovlnné troubě a zapněte ohřev na pět minut. Po skončení ohřevu však nechte dvířka zavřená, aby octové páry mohly ještě chvíli v troubě působit, ideální doba je okolo dvou minut.

Doleštit a je hotovo

S velkou opatrností poté misku vyjměte a směs vylijte. Otočný talíř můžete ještě opláchnout teplou vodou, nebo jej spolu se zbytkem trouby vytřít a vysušit opět za použití papírových ručníků či bavlněné utěrky.

Tip

Při vyšších teplotách hrozí u octu exploze. Předejdete jí tak, že do misky, ve které je nalitý, vložíte obyčejné dřevěné párátko nebo kousek špejle.

Ocet však samozřejmě nemusíte využít pouze při čištění mikrovlnné trouby, v domácnosti má široké spektrum použití. Skvěle se například osvědčil při čištění LCD obrazovek televizí a monitorů počítače. Inspiraci můžete načerpat v našem článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Hana Zagorová je v nemocnici kvůli komplikacím s koronavirem. Vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu o ni mají fanoušci strach

Světelné řetězy dodají interiéru příjemnou atmosféru....

Vřesy jsou typicky podzimní rostlina. Jejich pěstování v...

Jak vyzrát na vedro v podkroví

Důvody, proč vaše kočka odmítá používat kočičí toaletu...

Kontinentální postel se od běžné neliší jen výškou. Je...

Interiéry v přírodním duchu jsou v módě. Dozdobte je...

Zavřít reklamu