Jaro klepe na dveře, za chvíli bude čas uklidit a správně uschovat zimní oblečení. Aby dobře sloužilo i další roky

Dům 26. února 2019 | 16:53 — Veronika Prášilová
Už je to tady, jaro se pomalu hlásí o slovo. A s tím jde ruku v ruce také obměna šatníku. Za chvíli pomalu začneme odhazovat mohutné zimní bundy a měnit je za tenčí kabáty. A s tím jde ruku v ruce také potřeba najít ve skříních co nejvíce místa, kam bychom zimní oblečení uložili.
Další 4 fotografie v galerii
Najít dost místa pro oblečení je věčný boj / Depositphotos

Pokud to u vás doma také není s prostorem příliš slavné, vyzkoušejte vychytávku v podobě vakuových pytlů.

Kouzlo s vysavačem

Podstatou vakuových pytlů, které se těší v posledních letech stále větší oblibě, je odsátí vzduchu z jejich vnitřku na maximum. Děje se tak za pomocí vysavače, jehož hadici nasadíte na nástavec, jenž je součástí pytle, a jednoduše jej zapnete. Vzniklý podtlak vysaje z pytle vzduch a sníží jeho rozměry doslova na pár centimetrů.

Hračky i oblečení

Takto můžete bez problémů skladovat nejen zimní bundy, ale třeba také svetry, polštáře nebo péřové duchny. Skvěle se vaky osvědčily také na plyšové hračky, které se v bytě často množí doslova geometrickou řadou a není je kam dávat. Stačí pouze najít takovou velikost vaku, která věci pojme. Výhodou je, že dnešní výrobci nabízejí tyto pytle doslova ve všech velikostech.

Nemusíte se bát

Velkým plusem vakuových pytlů je, že po odsátí vzduchu dokáží vaše oblečení ochránit po několik měsíců před prachem, vlhkostí i nepříjemnými škůdci v podobě molů, kterých se velmi obtížně zbavuje.

A nemusíte se bát, že by se tímto způsobem skladování věci zničily. Po redukci vzduchu sice vypadají zdeformovaně, ovšem po otevření pytle se znovu dostanou do původní podoby a jsou v podstatě ihned připraveny k použití.

Než se však do ládování věcí do pytlů pustíte, nezapomeňte na to, že bude zapotřebí je vyprat a hlavně řádně vysušit. Hlavně druhý jmenovaný krok je důležitý, aby vám náhodou nezačaly věci z přebytku vlhka plesnivět. 

Aby se vzduch nevracel

Máte-li vše připraveno, pusťte se zvesela do pěchování vaků. Jakmile je budete mít dostatečně plné, uzavřete je s pomocí speciálního zipu a velmi opatrně z nich s pomocí vysavače odsajte vzduch. Během pár vteřin se vám uskladněné věci zmenší na polovinu a ztvrdnou, což znamená, že je všechen vzduch pryč. 

Ještě si zkontrolujte, aby se vám pytel nezačal během náledujcích pár minut opět plnit vzduchem, což by znamenalo, že je někde ve vaku díra, nebo že je zip špatně zatažený. Pokud pytel drží tvar, udělali jste vše správně a můžete věci v klidu na několik měsíců odložit do sklepa či pod postel. 

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co aktuálně platí?

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co...

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají...

Cestovatelský semafor se mění. Návrat z oblíbených...

Změna na cestovatelském semaforu. Netýká se i vaší...

Buďte v obraze. Další změna podmínek cestování platná od...

Pokud nechcete přijít o dovolenou, zbystřete. Lex voucher...

Zavřít reklamu