Co se slupkou od banánu? Máme pro vás skvělé tipy

Dům 11. června 2017 | 13:30 — Monika Moorová
Banán obsahuje tři přírodní cukry - cukrózu, fruktózu a glukózu kombinovanou s vlákninou. Banán dává okamžitou podpůrnou dávku energie.
Banán obsahuje tři přírodní cukry - cukrózu, fruktózu a glukózu kombinovanou s vlákninou. / Internet

Výzkum prý potvrdil, že pouhé dva banány poskytují dostačující dávku energie potřebnou na vydání devadesátiminutového cvičení. Není divu, že banán je ovoce číslo jedna u všech světových atletů. Banán dokáže také pomoci překonat podstatné množství chorob a nežádoucích stavů, tvořící tak prvek který by měl být přidaný do naší stravy.

A co se slupkou od takového banánu? Slupka od banánu končí většinou neomylně bez využití v koši. V lepším případě na kompostu. Víte o tom, že existuje celá řada způsobů, jak ji ještě využít? Banánová slupka umí totiž řadu věcí, o nichž jste neměli ani tušení.

Hodí se na leštění botů
Přetřete je banánovou slupkou a pak měkkým hadříkem a budou se lesknout jak vyčištěné profesionálem.

Bělidlo na zuby
Vnitřní stranou banánové slupky můžete vyčistit nejen boty, ale také zuby. Minerální látky, které ve slupce jsou, pomáhají vybělit sklovinu zubů.

Zabrání vysušení masa
Maso vařte v banánové slupce, aby bylo jemné a šťavnaté.

Odhání mšice
Mšice nenávidí vůni banánů. Pokud se jich chcete zbavit třeba na svých růžích, dříve než se odhodláte k chemickému útoku, zkuste kolem růži lehce pod povrch zakopat banánové slupky. Slupky jsou navíc bohaté na vápník a hořčík a další stopové prvky, které květinám svědčí. Takže svým růžím prospějete hned dvakrát.

Vyživí i rajčata
Dříve než své sazenice rajčat zasadíte na záhonek, obalte kořeny ve slupce od banánu. Rostlinkám dodáte spoustu výživy a celé léto porostou jako z vody.

Zbaví vás vyrážky i svědění
Potřete místo po štípnutí či bodnutí od hmyzu banánovou slupkou. Bolest, pálení a svědění je pryč. Rovněž pomáhá v boji s akné.

Zbaví prachu pokojové rostliny
Vnitřní bílou částí banánové slupky očistěte listy pokojových rostliny, získají svěží barvu. Navíc na listy působí jako přírodní hnojivo.

Zbaví vás bradavic
Banánová slupka pomáhá i na bradavice. Noste zalepené, dokud bradavice neodpadne.

Konzumujte ji
Zní to možná divně, ale banánovou slupku je zdravé i konzumovat. Stačí ji deset minut povařit, rozmixovat a pak pít naředěné vodou, nebo ji zpracovat v odšťavňovači. Extrakt z banánové slupky totiž zmírňuje deprese, protože je bohatý na serotonin, který chemicky vyrovnává pocit dobré nálady. Slupka je také dobrá pro zrak, protože obsahuje antioxidant lutein, který chrání buňky očí před následky ultrafialového záření, hlavní příčinou šedého zákalu.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody...

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit...

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co...

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají...

Cestovatelský semafor se mění. Návrat z oblíbených...

Změna na cestovatelském semaforu. Netýká se i vaší...

Zavřít reklamu