Starožitný nábytek se hodí i do moderního bydlení. Dokáže oživit každý byt nebo dům

Dům 08. listopadu 2020 | 11:11 — Klára Sanders
Nikde není psáno, že do moderního bydlení si nemůžete pořídit starožitný nábytek. Právě naopak. Elegantní kousek starožitného nábytku oživí každou místnost.
Další 3 fotografie v galerii
Starožitný nábytek dokáže oživit domácnost / Depositphotos

Pokud si potrpíte na originální design, vsaďte na starožitný nábytek. Nejvhodnější je použít zrenovovaný čalouněný nábytek z poloviny minulého století. Přesně takový mohou mít doma vaše babičky nebo prababičky, ale už se na nich podepsal zub času a dlouhá léta používání.

Dědictví po prarodičích vám může ozdobit domov

Takový nábytek se mnohdy dědí z generace na generaci, takže se může dostat i k vám. Je však potřeba ho dát zrenovovat k odborníkům, aby se potom mohl vyjímat ve vašem obývacím pokoji, pod lampou nebo u krbu.

Starožitný ušák je stále oblíbený kousek

K oblíbeným kouskům patří sofa nebo křesla s potahovými látkami s dekorem jemného proužku nebo kostek, nechybějí k tomu opěrky nebo široké sedáky. Uspějete ale i s křeslem, které se nazývá ušák. Můžete v něm číst, plést nebo prostě jen odpočívat.

Pohodlná jsou i kožená křesla s knihovnou. Tato kombinace představovala přímo ráj pro knihomoly, kteří v křeslech strávili hodně času. Odpoledne u svačiny se můžete posadit do křesílka k menšímu stolku. Narazit ale můžete i na další zajímavé kousky, a co s nimi provedete, to už záleží na vás. Fantazii se meze nekladou! Psali jsme také: I koupelnu si můžete zařídit podle Feng Shui. Budete se v ní cítit dobře a vstoupí k vám štěstí

Témata: nábytek, křeslo, sofa
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Je čas vyskočit z gauče a rozhlédnout se po krajině. Vyrazte s námi za hranice všedních dní

Je čas vyskočit z gauče a rozhlédnout se po krajině. Vyrazte...

Drsná a tragická města na naší planetě, kde vám bude...

Je čas na toulky podzimní přírodou. Pročistěte si hlavu na...

Odvážné a unikátní skvosty. Každý jiný, ale všechny...

Zemička sice malá, ale nesmírně krásná. Úžasná místa v...

Turisty neobjevený ráj. Malebný ostrov, kde se zastavil čas

Zavřít reklamu