Kamenný obklad dodá každému interiéru šmrnc. Už dávno není tento trend jen výsadou bohatých lidí

Dům 01. února 2021 | 11:52 — Helena Malá
Kámen dodá interiéru jedinečné kouzlo, vypadá elegantně a luxusně. Jeho obrovskou výhodou je, že se hodí prakticky do jakéhokoliv pokoje. Objevit se může na podlaze, stěnách, krbu i parapetech.
Další 4 fotografie v galerii
Kámen v interiéru vypadá velmi luxusně / Depositphotos

Každý kámen má jinou strukturu i barvu, a tak je třeba vybrat takový, který nejlépe zapadne do vašeho interiéru a bude nejlépe ladit se zbytkem vašeho vybavení. Pokud chcete, aby výsledek působil decentně, nakládejte s kamenným obkladem jak s kořením. Často totiž méně znamená více. Pokud si nejste jistí, že vyberete správně, nebojte se požádat o radu odborníky, kteří vám s výběrem i návrhem rádi pomohou.

Kámen patří mezi přírodní materiály, které jsou nadčasové a jsou v módě mnoho let. Každý kus je originál, přesto celek působí velmi kompaktně. Je pravdou, že přírodní kámen je poměrně drahá záležitost, ale i když zrovna neoplýváte penězi, můžete si kamenný obklad dovolit. Řešením je umělý kámen. Je lehčí, takže jej lze použít i na sádrokartonové zdi. Obvykle se vyrábí z odolného betonu a je od skutečného kamene prakticky k nerozeznání. V levnější umělé verzi seženete velkou škálu dekorů od břidlice přes opuku až po štípaný mramor či pískovec.

Kde všude lze kamenný obklad použít

Pokud hodláte dát kamenný obklad do míst bez teplotních výkyvů a vlhkosti, můžete použít sádrové obklady, které se chlubí svou lehkostí, cenovou dostupností a jemným provedením. Využít ale můžete rovněž kamenné obklady z betonu nebo obklady z přírodního kamene, záleží čistě na vás. A kde všude se může kamenný obklad objevit? Možností je mnoho.

  • obklady stěn
  • podlahy
  • kuchyňské pracovní desky
  • barové pulty, stoly
  • krby, kamna
  • pult pod umyvadlem, obložení vany, obklad ve sprchovém koutě
  • dlažby
  • okenní parapety

Kámen nemusí být studený

Pokud byste rádi vytvořili z přírodního kamene podlahu, ale bojíte se, že bude příliš studená, obáváte se zbytečně. Podobně jako keramická dlažba je kámen ideální typ podlahy pro podlahové vytápění. Oba tyto materiály mají totiž nízký tepelný odpor. Když tedy budete chtít, můžete mít kamennou podlahu, která bude příjemně hřát. Studené nohy tak budou minulostí. O tom, jak v interiéru zkombinovat dřevo a kov, jsme psali zde.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jižní Korea vstoupila mezi vesmírné velmoci. Raketa KSLV II vzlétla poprvé do vesmíru

Zazimování levandule. Na co si dát velký pozor a jak bylinu...

Stále rostou křemenáče, kozáci a hřiby. Mykolog prozradil,...

Postarejte se nyní o muchovník neboli indiánskou borůvku....

Záchrana usychajícího vřesu. Co udělat, aby začal znovu...

Vyrobte si vlastní výzdobu na dušičky. Není na tom nic...

Hrabat listí, nebo nechat být? Užitečné informace, které...

Zavřít reklamu