Trápí vás v kuchyni octomilky? Vyvarujte se následujících chyb

Dům 14. prosince 2018 | 09:11 Veronika Prášilová
Desítky drobných mušek čas od času trápí určitě i vaši domácnost. Malé octomilky totiž v takových chvílích najdete doslova všude a určitě si říkáte, že by ve své otravnosti mohly směle konkurovat mouchám nebo komárům.
Další 4 fotografie v galerii
Největším lákadlem pro tento drobný hmyz je ovoce nebo zelenina, kterou máte volně položenou / Shutterstock

Pokud se u vás náhodou zase objeví, buďte na ně připraveni. Anebo ještě lépe: udělejte doma vše pro to, aby se jim k vám už nechtělo.

Ovoce na stůl nepatří

Největším lákadlem pro tento drobný hmyz je ovoce nebo zelenina, kterou máte volně položenou na kuchyňské lince nebo na stole. Proto tento způsob uchovávání potravin eliminujte a v případě, že s hejnem malých mušek právě bojujete, ihned je schovejte. Zejména šťavnaté plody jsou totiž pro octomilky solidní zásobárnou energie, díky níž přežívají.

Pozor na hnijící kořínky

Skoro jako magnet působí na malé mušky také květináče. A zvláště, pokud dopřáváte rostlinám bohatou zálivku, kdy hrozí, že dochází v mírnému zahnívání kořínků. Takové prostředí je totiž pro octomilky doslova rájem. Stejně jako se u vás téměř zaručeně objeví ve chvíli, kdy budete mít ve váze řezané květiny a vodu uvnitř pár dní nevyměníte.

Množírna u odpadkového koše

Pokud vás malé mušky poctívají svou návštěvou příliš často, určitě se zaměřte také na to, zda nemíváte v koši vyhozené odpadky příliš dlouhou dobu. I na ty se totiž octomilky velmi rády lepí jako vosa na med. A také jim toto prostředí zakládá na úspěšný rozmnožovací pokus. Takže sice jich zpočátku do vaší kuchyně přiletělo opravdu jen pár, ale u vás doma se jich z vajíček vylíhlo pěkných pár stovek.

Uklízet a likvidovat

Pokud se do budoucna chcete bez návštěvy tohoto otravného hmyzu obejít, myslete zejména v kuchyni na to, že na lince nesmí zůstávat nejen ovoce snadno podléhající zkáze, ale ani rozkousaný koláč, nedopitá sklenice s džusem nebo třeba nalitý kefír či sklenka vína. A pokud něco z toho nakonec skončí v odpadkovém koši, je třeba zmobilizovat všechny síly a jít s odpadky do popelnice co nejdříve.

A pokud už teď přemýšlíte na tím vším hmyzem, který k vám s příchodem jara za pár týdnů opět zavítá, zkuste si přečíst pár vychytávek, kterými se ho už předem zbavíte. Několik rad, jak předejít například návštěvě vos, si můžete přečíst v našem článku zde.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Selena Gomez podporuje pozitivní vnímání těla. Sdílela video v plavkách ze své kolekce

Je ideální čas namnožit hortenzie. Jak správně odebrat...

Srpnová výsadba ředkviček a další zeleniny: Jaké druhy...

French press: Připravte si perfektní kávu za pár minut

Přidejte nyní k rajčatům hnojivo ze sody, kvasnic a popele....

Levandule má využití v léčitelství a v péči o pleť....

Jak se zbavit plísně na okurkách? Nejlépe funguje ošetření...

Zavřít reklamu