Chcete zajímavou policovou stěnu za pár korun? Stačí vám pár cihel nebo tvárnic

Dům 28. října 2019 | 11:21 — Anna Novotná
Nemusíte-li mít ten nejdražší designový nábytek, a spíše máte rádi praktičnost a jednoduchost, můžete se inspirovat a udělat si skvělou policovou stěnu, knihovnu nebo třeba botník. Velkým plusem takového řešení je cena, která může být velmi nízká nebo dokonce nulová.
Další 4 fotografie v galerii
Televizní stolek postavíte za pár minut a za pár korun / Internet

Pár starých nebo nevyužitých cihel či tvárnic možná budete mít někde uskladněných, případně se poptejte u sousedů. Sehnat desky na police jistě také nebude problém, a pak už jen stačí zapojit fantazii.

Z papíru rovnou na místo

Prvotní návrhy si můžete načrtnout na čtverečkovaný papír. Výhodou takových skládaček je to, že pokud je nebude kvůli velikosti nutné spojovat například maltou, můžete svůj výtvor kdykoliv změnit nebo rozšířit. Přesun do jiné místnosti bude případně také otázkou chvíle.

Využijte zbytky stavebního materiálu

Fakticky je jedno, jestli použijete cihly, tvárnice, zámkovou dlažbu, obrubníky nebo výrobky z lehkého pórobetonu. V galerii pod článkem přinášíme několik ukázek, jak by vaše nová policová stěna mohla vypadat. To je samozřejmě jen zlomek toho, co si můžete z cihel a dřevěných desek sestavit. Co se týká prostoru, využít můžete různá místa, od chodby přes výklenky, prostor pod schody nebo klidně místo u hlavní stěny v obývacím pokoji.

Bez spojovacího materiálu

Jako police vám poslouží jakékoliv pevnější desky. Mohou to být vyřazené police ze staré skříně, dřevotřískové desky nebo spárovky. Ty se dají poměrně levně koupit v hobby marketech. Nic jiného potřebovat nebudete. K upevnění polic totiž využijete tíhu samotných cihel a tvárnic. Buď desky upevníte mezi ně, nebo tak, že v požadované výšce o kousek vysunete cihly směrem ven, nebo je pootočíte o 90 stupňů, jak je vidět na obrázcích v naší galerii.

Větší výtvory raději zabezpečte

Díky své váze bude váš nový výtvor držet i bez spojení. Pokud ovšem chcete mít jistotu, třeba kvůli dětem či domácím mazlíčkům, spojte cihly či tvárnice maltou, lepidlem nebo jinou vhodnou spojovací hmotou, kterou seženete opět v hobby marketu. Podobně kreativní můžete být, pokud máte nepotřebné europalety

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Přírodní divy Provence, nad kterými se vám bude úžasem tajit dech

Přírodní divy Provence, nad kterými se vám bude úžasem...

Praděda automobil, lahodné víno a legendární sýr. Ráj...

Malá, ale nesmírně krásná. Poznejte vavřínovou perlu...

Kam vyrazit k moři na sklonku léta. S naším výběrem...

Tu krásu nelze popsat slovy, tu zkrátka musíte vidět

Jeden z nejkrásnějších koutů Evropy. Zažijte klídek a...

Zavřít reklamu