Skvrny na stropě po vytopení pomohou vyřešit i kreativní nápady
Pokud se vám taková patálie někdy přihodí, není hned nutné přivolávat bohy hněvu. S chladnou hlavou si promyslete, zda už není načase vymalovat nebo se ještě pokusíte o dílčí řešení.
Na velikosti záleží
Důležité je, o jak velkou skvrnu půjde a jaká voda k vám proteče. Při škodě většího rozsahu nemá cenu spekulovat o nějaké jednoduché nápravě, v takových případech už je to na pojišťovnu a nové vymalování. Jestli však nepůjde o nic velkého, můžete se pokusit poškozené místo spravit. Pokud se to navíc stane v novějším domě a půjde o čistou vodu, nemusí to být žádná hrůza. Jestliže ale praskne letitá rezavá trubka nebo voda proteče starým rákosovým stropem, náprava už nebude tak jednoduchá.
Využijte bělicí účinky sprejů na plísně
V každém případě je vždy lepší nechat skvrnu úplně vyschnout. Poté ji můžete postříkat libovolným sprejem na plísně. Jejich složení má v podstatě bělicí účinky a výsledek by mohl být po aplikaci a následném vyschnutí téměř k nerozeznání od předchozího stavu. Jestliže se ale skvrna drží dál, nezbude, než ji přemalovat. Možná bude potřeba postižené místo nejprve zahladit špachtlí. Potíž je jen v tom, že nové přemalování bude mít pravděpodobně trochu jiný odstín. Druhý pokus by to však mohl napravit.
Kreativní náprava
Nabízí se ještě jedna varianta. Namíchat si úplně jiný odstín a skvrnu přemalovat tak, že přes ni vytvoříte nějaký tvar, který bude jen o něco větší než skvrna sama. A tady už to je jen o vaší fantazii. Namalovat můžete třeba nějaké zvíře, abstraktní obrazec nebo třeba hvězdu. A proč ne rovnou celou hvězdnou oblohu?
Nápadům se meze nekladou, sousedi vám jistě rádi přispějí na barvu a vy jim nakonec možná poděkujete, že jste díky nim oživili jinak běžně nudný bílý strop. A jestli se zhlédnete ve své kreativitě, můžete v koupelně ještě chvíli zůstat a udělat si novou originální koupelnovou předložku ze starých ručníků a osušek.