Pořízení kočky vypovídá o vaší inteligenci. Navíc má na člověka velmi pozitivní vliv

Mazlíčci 29. prosince 2020 | 09:29 — Klára Sanders
Kočka je druhé nejrozšířenější zvíře v našich domácnostech. Je to velká osobnost s uhrančivým pohledem a ladnými pohyby. Pořízení kočky má pro jejího majitele i spoustu výhod.
Další 4 fotografie v galerii
Kočka je druhé nejrozšířenější zvíře v našich domácnostech / Pixabay

Dříve kočka sloužila člověku jako ochránce úrody, protože lovila přemnožené hlodavce. V některých starověkých kulturách měla dokonce čestné místo mezi bohy.

Dnes jsou kočky domácími mazlíčky, kteří pomáhají svým majitelům vyrovnávat se s obtížnými situacemi, stresem i depresí. Pokud například ztratíte někoho blízkého, mohou být právě kočky náplastí na velkou bolest. Člověku pomáhají rychleji překlenout ztrátu, zmírňují i pláč. I když je to jenom zvíře, slouží jako psychická podpora v těžkých časech. Každý se jí může i vyzpovídat, je pozorným posluchačem, přitom neodsuzuje.

Kočka pomáhá proti stresu

Kočky snižují úroveň stresu a míru úzkosti. Hlazení jejich srsti má uklidňující účinky. Obsáhlá studie dokázala, že po dobu deseti let měli majitelé koček až o třetinu menší pravděpodobnost srdečního záchvatu nebo mozkové mrtvice, než tomu bylo u ostatních lidí.

Mazlíček pro lidi s vyšší inteligencí 

Pokud máte kočku, svědčí to také o vaší inteligenci. Jedna ze studií zjistila, že majitelé koček jsou v průměru chytřejší než majitelé psů. Netýká se to jen vyššího IQ, ale také vzdělání. Není to však tím, že by kočka majitele dělala chytřejším, ale že inteligentnější lidé mají ve zvyku pracovat déle, takže jim svědčí, že kočka vyžaduje méně pozornosti než pes.

Dokáže odhadnout partnera

Čtyřnohý mazlíček vám také může pomoct najít si protějšek. Ženy uvedly, že pokud mají muži kočku, jsou milejší než jiní. Majitele koček hodnotí jako citlivější, ohleduplnější a pozornější.

Kočky dokážou být i dobrými společníky stejně jako psi. Mít doma kočku podle další studie připomíná, jako kdybyste doma měli romantického partnera. Kočka totiž dost často vyhledává kontakt a chce se mazlit. Také si pamatují projevenou přízeň a později takovou laskavost opětují. Pozor však na to, že se kočky naučily člověka ovládat. Vydávají například zvuky, které se podobají dětskému pláči, a proto jsou lidé naprogramovaní to neignorovat. Psali jsme také: Nemocné uši mohou u koček způsobit problémy se sluchem i s pohybem

Témata: kočka, zvíře, stres, deprese
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Zavřít reklamu