Jak udržet ručníky a osušky měkké, hebké a voňavé
Milujete hebké a měkoučké ručníky a osušky, ale ty vaše jsou vybledlé, plné vytahaných nitek a nevzhledných žmolků? Aby byly ručníky stále stejně barevné, měkké a hebké jako při koupi, měli byste nejen vybírat kvalitní zboží, ale také o ručníky a osušky správně pečovat.
Pozor, co všechno do ručníků utíráte
I když nepoužíváte při praní bělidlo, pořád se na ručnících objevují bílé skvrny? Může to být tím, že příliš nevěnujete pozornost tomu, co všechno do vašich ručníků utíráte. Bílé skvrny mohou vzniknout od prostředků na čištění pleti, které mají zabránit tvorbě akné, nebo dokonce i od bělící pasty.
Něvěšte ručníky na jeden háček
Pokud pověsíte dva ručníky na sebe, dáváte tím skvělou příležitost všelijakým plísním a bakteriím, aby se usadily v textuře látky a začaly pomalu ničit vaše ručníky. Lepší je pověsit je na věšáky odděleně nebo ještě lépe na úplně odlišná místa. Některé lze nechat uschnout na věšáku, další se dají rozvěsit na topení po bytě.
Perte ručníky často
Jak často jste zvyklí prát ručníky, které členové rodiny používají na utírání po každodenní koupeli nebo sprše? Ideální interval je každé tři dny. Pokud jste zvyklí ručníky prát na konci každého týdne, zkuste tento interval zvýšit, abyste zajistili, že vám osušky vydrží déle.
Pozor na množství pracího prášku
Pokud používáte příliš velké množství pracího prášku, jeho zbytky mohou ulpívat na oblečení. Navíc to přispívá k tomu, že postupem času vaše ručníky začnou mít drsný a škrábavý povrch. To jsou dvě věci, které od svojí původně měkké osušky, do které se balíte po každé sprše, rozhodně nechcete.
I změkčovadlo škodí
Větší množství změkčovadla, než je potřeba, postupně naruší schopnost ručníků absorbovat vodu. Může se také stát, že na nich může zůstávat voskovitý nános. Proto si zkuste zvyknout být při dávkování změkčovadla opatrnější. Psali jsme také: Pokud dáváte peřiny v teplých dnech větrat ven, vytváříte v nich ideální podmínky pro život roztočů.