Pokud vás nebaví žehlení, řešením může být žehlicí lis. Dovede zkrátit dobu na polovinu až čtvrtinu

Ostatní 03. února 2021 | 16:47 — Klára Sanders
Žehlicí lis může být v domácnosti opravdovým pomocníkem, protože dokáže nahradit žehličku. Jeho obrovskou výhodou je, že dovede zkrátit dobu žehlení na polovinu až čtvrtinu obvyklé doby.
Další 3 fotografie v galerii
Při žehlení lisem je prádlo prosycené párou a po celé ploše stejnoměrně zahřáté / Depositphotos

Při žehlení lisem je prádlo prosycené párou a po celé ploše stejnoměrně zahřáté. To je důležité zejména při žehlení dětského prádla a všude tam, kde je třeba dbát na zvýšenou hygienu, protože díky páře je prádlo zbaveno veškerých bakteriálních zárodků. 

Nenáročná obsluha

Obsluha žehlicího lisu je jednoduchá a díky tomu si žehlení ulehčíte a předejdete stresu z hromad nevyžehleného prádla. Při používání žehlicího lisu si můžete zkrátit dobu žehlení až na polovinu nebo minimálně na čtvrtinu času, který trávíte žehlením a vámi vyžehlené prádlo na žehlicím lise bude mít podobu jak z profesionální čistírny nebo od výrobce oděvů.

Šetrnější způsob žehlení

Žehlicí lis je speciálně tvarovaný a díky tomu jeho plochy pomáhají zvládnout vyžehlit i materiály, s kterými si žehlička tolik neporadí. Na žehlicím lise žehlíte šetrně, prádlo nenatahujete a tím neporušujete tolik vlákno a také i finančně se to vyplatí. Žehlicí lis můžete použít jako suchý lis nebo lis s párou. Přesné nastavení páry odstraňuje možnost vzniku přehybů a viditelných nedostatků při ručním žehlení. Při žehlení párou je žehlené prádlo zahřáté stejnoměrně po celé žehlené ploše. 

Jak lis funguje?

Vezmete žehlicí lis, na jeho plochu rozložíte oblečení, sklopíte horní část, napočítáte tři vteřiny, otevřete. Oblečení posunete a celý proces znovu zopakujete, tak máte za 15 vteřin hotovo.

Takové žehlení má několik výhod oproti žehlení klasickou žehličkou. Díky tomu, že po prádle nepřejíždíte žehličkou tam a zpět, se vlákna oblečení zbytečné nenatahují a nedeformují. Stejně tak nevytváříte různé nechtěné sámečky a faldíky, které pak musíte pracně znovu přežehlovat.

Další výhodou je horní deska lisu, která tlačí na prádlo a žehlí ho stejně jako několik žehliček. Šetříte tedy jak prádlo působením teploty na něj, tak elektřinu. Ale samozřejmě si lze na termostatu nastavit různé stupně stejně jako u žehličky. Podobně není nutný takový velký parní tlak. Někteří výrobci nabízejí dokonce i lisy pracující zcela bez páry, jiné jsou doplněny zásobníkem na vodu a páru dokáží vyrábět. Psali jsme také: Klasický versus elektrický zavařovací hrnec. Vyberte si ten nejlepší pro vás

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci objevili nejstaršího predátora na planetě. Dochoval se díky masivnímu podmořskému sesuvu

Velmi účinné hnojivo na papriky si vyrobíte doma z obyčejné...

Když nerostou a nedozrávají okurky, přidejte k nim...

Srpen je ideální čas k výsadbě jahodníků. Jak na to,...

Jak v srpnu prořezat ovocné stromy a keře, aby vám napřesrok...

Namnožte si své muškáty. Nastal ideální čas odebrat...

Je ideální čas namnožit hortenzie. Jak správně odebrat...

Zavřít reklamu