Vypuďte jednou provždy z domu pavouky. Tipy, jak se vám to zaručeně povede

Ostatní 09. února 2018 | 13:15 — Šárka Vondráčková
Pavouci v bytě jsou pro někoho maličkost, pro někoho ale situace, která dokáže velmi znepříjemnit život. Jejich návštěva v domech či bytech, i přes to, že to jsou užiteční tvorové, není žádaná. Jenomže co dělat, když se tito hosté neustále vracejí?
Další 4 fotografie v galerii
Potkat pavouka v posteli nebo ve vaně, není nic příjemného / Shutterstock

Potkat pavouka, který na vás vyleze z vany nebo z postele, může být pro někoho doslova noční můrou. Zvlášť pro ty, co trpí arachnofobií. Ale vyzrát na pavouky lze i bez toho, aniž byste je skutečně museli zabíjet. Máme pro vás pár tipů, jak se jich zbavit.

Zbavte se pavučin

V první řadě zlikvidujte pavučiny. To je to nejjednodušší řešení, jaké může být. Věnujte pozornost také různým zákoutím a rohům za nábytkem či v komoře a podobně. Pravidelně tato místa vysávejte. Pavouka po čase přestane bavit neustále spřádat nové sítě a „odstěhuje se“.

Vypuďte ho vůněmi

Co pavouci nesnáší, tak to je přírodní vůně máty či eukalyptu. Takže, pokud se jich chcete zbavit, kupte si nějaký vonný olej nebo si udělejte domácí postřik proti pavoukům. Do rozprašovače přidejte pár kapek esenciálního oleje a pravidelně s ním stříkejte všechny možné škvíry a těžko přístupná místa. Do postřiku můžete přidat i tolik všestranný ocet, který žádnému zvířeti nevoní. A nebo si pěstujte doma za okny mátu. Další ze způsobů, který by mohl pavouky rychle odradit, je cedrové dřevo. Zkuste si po obvodu domu udělat posyp cedrovou mulčovací kůrou. Šuplíky a skříně pak ochrání cedrové špalíčky nebo piliny. Podobně funguje například i skořice, která dokáže odradit mravence. Více o jejím využití v domácnosti jsme psali zde.

Odpuzovače a lapače

Proti pavoukům lze na trhu koupit i odpuzovače či lapače. Odpuzovače fungují na principu ultrazvukových vln. Tento zvuk by měl být neslyšitelný a neobtěžující pro lidi i pro domácí zvířata. A odrazují nejenom pavouky, ale i další hmyz. Lapače pomáhají zase při odchycení pavouků a ty potom můžete vypustit zase zpět do přírody. Nevýhodou těchto přístrojů je tak, že do větších prostor je potřeba jich zakoupit více.

Babské rady

Vypudit pavouky můžete i pomocí takzvaných babských rad. Údajně proti nim působí kaštany, které můžete umístit na parapety. Získáte podzimní dekoraci a odpudíte pavouky. Dalším takovým pomocníkem pak může být citrónová šťáva či kůra. Stejný účinek mají údajně i plody u nás ne příliš známého stromu maklury oranžové. Údajně funguje i tabák, který můžete rozsypat po celém domově. Je to sice poněkud finančně nákladnější, zato je to účinné řešení proti nechtěným pavoučím průzkumníkům. Tabák lze také smíchat s vodou v rozprašovači a vzniklým výluhem pak obydlí vystříkat.

Chemické postřiky

Poslední možností je použít chemické postřiky. K sehnání jsou jak běžné spreje, které zahubí lezoucí hmyz a na pár týdnů chrání místo nástřiku, tak poloprofesionální ochranné hubící postřiky, které vydrží až rok. Výhodou je, že chrání i před dalším hmyzem, nevýhodou je jejich chemické složení.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Cupra Formentor: První opravdová Cupra

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Zavřít reklamu