Přilákejte motýly do zahrady. Vyrobte jim romantické krmítko

Ostatní 01. května 2018 | 12:53 — Šárka Vondráčková
Motýli jsou krásnou ozdobou luk i zahrad. Zcela jednoduchým způsobem si je můžete do své zahrady nebo na balkon nalákat i vy. Pomocí jednoduchého krmítka.
Dalších 6 fotografií v galerii
Za pár okamžiků můžete mít zahradu plnou těchto krasavců / Shutterstock

Motýli mají, kromě toho, že vám ozdobí zahradu, ještě jednu důležitou úlohu. Po včelách jsou druhými největšími opylovači květin a stromů. Takže tím, že jim vyrobíte krmítko, budete mít na zahradě jednak užitečné místo, ale zároveň krásnou dekoraci, na kterou se vydržíte dívat celé hodiny.

Talířové krmítko

Výroba tohoto krmítka není nijak složitá. Hlavní součástí je talířek. Může být jakýkoliv, ale čím barevnější, tím lepší. Takže prohledejte skříňky, půdy, babiččinu kuchyni. A třeba narazíte i na pěkný, ale nudný jídelní servis, který stačí jen trochu oživit pomocí látky. Postup, jak na to, jsme psali zde. A nezapomeňte na ten talířek pro motýly.

Dále potřebujete

  • drát nebo drátěný držák na květináče (koupíte v zahradnictví)
  • šňůrku
  • houbu na nádobí
  • látkové nebo umělé barevné květy
  • lepidlo
  • skleněné korálky 

Postup

Pokud jste zručný kutil, můžete se pokusit navrtat do talířku dírky, kterými byste mohli provléct provázek. Případně si držák na talířek vyrobte z drátů a jejich konce zahákněte za okraj talířku. Na takto připevněný držák uvažte čtyři stejně dlouhé kusy provázku. Na několika místech můžete umístit korálky, které odrážejí světlo. Krmítko tím získá ještě větší šmrnc, a hlavně víc naláká motýly.

Provázky svažte dohromady a na konec přivažte očko z drátků. Krmítko dozdobte květy dle vlastní fantazie. Nakonec doprostřed talířku přilepte houbu na nádobí. Hotové krmítko zavěste na strom nebo na vámi vybrané místo na zahradě. A pak si připravte motýlí krmení.

Cukrový sirup

Motýli milují sladké nektary. Dejte si do hrnce jeden díl cukru a 10 dílů vody. Vše zahřejte a počkejte, až se cukr rozpustí. Hotovým sirupem lehce polévejte přilepenou houbu. A pak už se můžete jen kochat.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Ohřejte se u moře. Tipy, kam vyrazit za teplem během pošmourného podzimu

Ohřejte se u moře. Tipy, kam vyrazit za teplem během...

Světový unikát, který vám vyrazí dech. Co všechno byste...

Změny, které by vám neměly ujít. Covidový semafor se opět...

Barevný podzim vybízí k cestování. Navštivte kouzelná...

Víte, co aktuálně platí? Změny v cestování od dnešního...

Něco tak kouzelného jste už dlouho neviděli. Pospěšte si....

Zavřít reklamu