Využijte mikrovlnku jinak než na jídlo. Budete překvapeni, na co všechno se hodí

Ostatní 02. června 2018 | 09:08 — Šárka Vondráčková
Potřebujete rychle oloupat česnek, odšťavnit si pomeranč nebo dezinfikovat houbu na mytí? Postačí vám k tomu jediný domácí spotřebič. Mikrovlnná trouba.  
Další 3 fotografie v galerii
Mikrovlnka má v domácnosti mnohem širší uplatnění / Shutterstock

Mikrovlnka je už dnes pro drtivou většinu českých hospodyněk nepostradatelným pomocníkem v domácnosti. Že je v ní možné rychle ohřát jídlo bez zapínání sporáku a je tedy v podstatě synonymem pohodlí, víme všichni. V poslední době se navíc stává víceúčelovým zařízením s takovými funkcemi jako pečení, smažení nebo grilování, ale zkoušeli jste ji někdy použít třeba jako odšťavňovač? 

Odšťavňování citrusových plodů

Vezměte pomeranč, vložte ho do mikrovlnné trouby. Pak už stačí ji jen nastavit na 15 vteřin a stejnou dobu čekat. Když pomeranč vytáhnete, bude nejspíš lehce zahřátý, ale nikoliv horký. A k čemu tenhle proces tedy slouží? Po tomto procesu by měl pomeranč pustit více šťávy! 

Oloupejte česnek

Jestli nechcete utrácet za nástroje určené k loupání česneku, vystačíte si s mikrovlnkou, která je stejně efektivní. Vložte česnek na patnáct vteřin do mikrovlnky a uvidíte, jak potom povolí i ty nejodolnější slupky. A z česneku si pak můžete vyrobit zdravý česnekový sirup, který pomáhá léčiot spoustu neduhů. Více jsme o tomto tématu psali zde.

 
Dezinfekce houbiček

Mikrovlnná trouba vám ušetří i peníze za houbičky na nádobí, které budou mít díky ní delší životnost. Když je namočíte a necháte maximálně minutu ohřát, zbavíte je až 99 % bakterií, včetně těch, které způsobují salmonelu. Čistota je půl zdraví, v kuchyni především!

 
Sterilizace hlíny

Ačkoliv by vás to možná samotné nenapadlo, mikrovlnná trouba skýtá mnoho možností nejen v oblasti přípravy jídla. Velmi dobře funguje také jako sterilizátor staré zeminy, stačí minuta a půl na ohřev kilogramu půdy.

 
Úleva od bolesti svalů

S nahříváním polštářků plněných pohankou nebo peckami, které se přikládají na unavené svaly nebo bolavá místa, jste se určitě setkali. Máme pro vás ale velmi jednoduchý tip na výrobu vlastního polštářku pro tyto účely. Hrst rýže ve staré ponožce pro vás vykoná stejnou službu jako drahé výrobky z obchodů.

Odlepování známek

Poslední, nejméně typickou funkci mikrovlnek, ocení především sběrači známek. Skončete s nepraktickým odpařováním nad hrncem s vroucí vodou, stačí na známku kápnout trošku vody a 15 sekund ohřát v mikrovlnce.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Eva Decastelo se rozmluvila o svém manželovi i nejhorším dárku, který v životě dostala

Jak umít špinavé ruce od vlašských ořechů, aby zbarvení...

Vyčistěte fasádu domu od všech nečistot. S osvědčenými...

Při sušení hub nezapomeňte dodržovat určitá pravidla. Při...

Ředkvičky, mrkve a další druhy zeleniny, které hravě...

Sklizeň mrkve. Jak rozpoznat, že je perfektně zralá a kdy ji...

Motýl, který v zimě létá do teplých krajů a umí pískat....

Zavřít reklamu