Nevíte, jak skladovat ořechy? Zavařte je třeba v mikrovlnce

Ostatní 24. září 2018 | 11:08 — Šárka Vondráčková
Vlašské ořechy jsou součástí většiny cukroví či dezertů. Při špatném skladování ale hrozí, že brzy žluknou nebo zplesniví. Co tedy dělat, a co naopak ne?
Další 3 fotografie v galerii
Při správném skladování vám ořechy vydrží i roky / Depositphotos

Na přelomu září a října přichází doba, kdy dozrávají vlašské ořechy. Kdo má zahradu, má o zásobu postaráno, Ořechy se dají koupit také na trzích či v obchodech. A to samozřejmě není zadarmo. Proto je důležité ořechy správně uskladnit. Plody mají totiž tendenci velmi rychle žluknout, což by vám pokazilo vaše cukroví, stejně tak jsou háklivé na plíseň a přitahují moly. Pokud je dobře uskladníte, vězte, že vám mohou vydržet i několik let.

Zavařování ořechů

Vlašské ořechy můžete snadno zavařit. Díky tomu vydrží hodně dlouhou dobu. Způsobů je hned několik. Pokud dáváte přednost klasice, nasypejte jádra do čistých sklenic, uzavřete je a dbejte na to, aby byly v hrnci zcela ponořené. Je tedy dobré je něčím zatížit, aby nevyplavaly ven. Zavařujte asi hodinu a půl na 85 stupňů.

Ořechy v mikrovlnce

Ještě jednoduší je zavařování ořechů v mikrovlnce. Jádra nechejte dobře vyschnout, pak je nasypejte do umytých sklenic asi centimetr od okraje. Sklenice nezavírejte, dejte je do mikrovlnky a zapněte ji na tři minuty na nejnižší výkon. Horkou sklenici opatrně vyndejte a hned ji uzavřete víčkem a otočte dnem vzhůru. Mikrovlnka se dá použít třeba i na loupání česneku. A to není zdaleka vše. Více o tomto tématu jsme psali zde.

Mražené ořechy

Jádra můžete také zamrazit, a to jak celá, tak pomletá. Výhodou je, že je můžete prakticky hned použít a nemusíte čekat, až povolí. Oříšky dejte do speciálních mrazících sáčků nebo použijte plastovou krabičku. Takto skladované oříšky vydrží i rok. Snažte se je do té doby spotřebovat, protože pak rychle ztrácejí svou typickou chuť.

Vydrží i v lednici

Dalším způsobem je lednice. V ní můžete ořechy uchovat až čtyři měsíce. I tady dbejte na to, aby byly uloženy v boxu nebo speciálním uzavíratelném sáčku, který vám nepropustí okolní pachy.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v pošmourném podzimu sázkou na jistotu

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...

Nejžhavější destinace letošního podzimu. Tajemná a stále...

Češi cestují jak o život. Pozor by si ale měli dát na dvě...

Není otázkou zda, ale kdy. Evropu čeká katastrofa...

Konec pohody v nejoblíbenější destinaci Čechů? Na stole je...

Zavřít reklamu