Nejčastější chyby, kterými si lidé nejvíce ničí osušky a ručníky

Ostatní 23. listopadu 2019 | 10:07 — Anna Novotná
Věšíte ručníky po každém použití tak, aby vyschly a perete je na konci každého týdne? Pokud je odpověď ano, měli byste své zvyky změnit. I když vaše záměry jsou dobré, můžete ničit trvanlivost a absorbčnost ručníků. Vyvarujte se následujících chyb.
Další 4 fotografie v galerii
Udržujte své ručníky nadýchané a voňavé / Depositphotos

I když nepoužíváte při praní bělidlo, pořád se na ručnících objevují bílé skvrny? Může to být tím, že příliš nevěnujete pozornost tomu, co všechno do svých ručníků utíráte. Bílé skvrny mohou vzniknout od prostředků na čištění pleti, které mají zabránit tvorbě akné, nebo dokonce i od bělicí pasty. A jaké jsou další časté chyby, kterými si lidé své ručníky nejvíce niči?

Věšíte dva ručníky na stejný háček

Pokud pověsíte dva ručníky na sebe, dáváte tím skvělou příležitost všelijakým plísním a bakteriím, aby se usadily v textuře látky a začaly pomalu ničit vaše ručníky. Lepší je pověsit je na věšáky odděleně nebo ještě lépe na úplně odlišná místa. Některé lze nechat uschnout na věšáku, další se dají rozvěsit na topení po bytě.

Neperete je dostatečně často

Jak často jste zvyklí prát ručníky, které členové rodiny používají na utírání po každodenní koupeli nebo sprše? Ideální interval je každé tři dny. Pokud jste zvyklí ručníky prát na konci každého týdne, zkuste tento interval zvýšit, abyste zajistili, že vám osušky vydrží déle.

Používáte moc pracího prášku

Pokud používáte příliš velké množství pracího prášku, jeho zbytky mohou ulpívat na oblečení. Navíc to přispívá k tomu, že postupem času vaše ručníky začnou mít drsný a škrábavý povrch. To jsou dvě věci, které od svojí původně měkké osušky, do které se balíte po každé sprše, rozhodně nechcete.

Používáte příliš změkčovadla

Větší množství změkčovadla, než je potřeba, postupně naruší schopnost ručníků absorbovat vodu. Může se také stát, že na nich může zůstávat voskovitý nános. Proto si zkuste zvyknout být při dávkování změkčovadla opatrnější. Dále čtěte: Zažraná mastnota kolem sporáku? Zkuste fígl, který strčí do kapsy i chemické prostředky.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více. Toto je pravé místo pro podzimní lenošení

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více....

Komplikace na hranicích. Co by měli turisté vědět, aby se...

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec...

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...

Zavřít reklamu