Jak připravit domácí přepuštěné máslo neboli Ghí a jej v kuchyni nejlépe využívat.

Recepty 27. března 2022 | 16:07 — Zuzana Procházková
Přepuštěné máslo, které v dnešní době známe spíše pod názvem ghí, je jedním z velkých trendů v oblasti zdravého životního stylu. Není to však žádná novinka. Už naše babičky ghí znaly a připravovaly jej podle tradičních receptur. V tomto článku vám poradíme, jak si přepuštěné máslo pohodlně vyrobit doma a k čemu jej nejlépe využívat.
Další 3 fotografie v galerii
Ghí je zázračnou potravinou s všestranným využitím v kuchyni i pro zdraví / Pinterest

O ghí se právem hovoří jako o elixíru mládí a krásy. V Indii se využívá už více jak 6 tisíc let. Ghí je totiž sanskrtský název pro přepuštěné máslo, které se v tradiční indické medicíně (ajurvédě) označuje jako domácí lék. Léčivé rostliny či byliny se tradičně vařily v ghí, a mast, která po vychladnutí této směsi vznikla, se aplikovala na postižená místa nejrůznějšího charakteru. Prospěšné látky, které ghí obsahuje, mají totiž v kombinaci s léčivými bylinami naprosto skvělé účinky. Samozřejmě je v Indii přepuštěné máslo také základem kuchyně. Je využíváno v přípravě téměř všech pokrmů.

Ghí a zdraví

Jak bylo zmíněno výše, ghí má blahodárné účinky na lidský organismus, o kterých se ví více jak 6 tisíc let. Mezi další zdravotní benefity patří zejména následující.

  • Ghí je bohaté na vitaminy, minerály a antioxidanty. Obsahuje zejména vitamin A, D, E a K. Dále je zásobárnou draslíku, hořčíku nebo železa.
  • Neobsahuje žádné mléčné bílkoviny, což ocení lidé s intolerancí na laktózu. Díky tomu je také velmi lehce stravitelné.
  • Podporuje trávení a stimuluje tvorbu žaludečních kyselin. Je vhodné pro lidi, u kterých byla zjištěna alergie na lepek.
  • Obsahuje tzv. kyselinu máselnou, která chrání střeva, udržuje ideální hladinu inzulinu, a navíc působí protizánětlivě.
  • Pomáhá v hubnutí, spaluje tuky a detoxikuje tělo. Děje se tak, protože látky obsažené v ghí na sebe vážou toxiny a volné radikály, které jsou následně odvedeny z těla ven.
  • Chrání nervy a mozek. Je totiž plné omega 3 a 6 mastných kyselin, které slouží k ochraně nervových a mozkových buněk.
  • Urychluje hojení a zklidňuje popraskanou či podrážděnou pokožku po celém těle.

Jak vařit s ghí

Není žádným tajemstvím, že naše babičky na ghí smažily, mastily tím knedlíky a kaše, přidávaly ho do omáček, polévek, a stejně tak jej využívaly k pečení masa nebo buchet. Nedaly na něj zkrátka dopustit. Velmi dobře si byly vědomy toho, že přepuštěné máslo zlepšuje trávení  a má i další pozitiva. Velkou roli hrálo také to, že jej lez skladovat v uzavřené sklenici při pokojové teplotě, není potřeba ho uchovávat v lednici.

Ghí má vysoký kouřový bod

V dnešní době se stále více řeší problematika přepalování tuku během smažení a pečení, kdy vznikají karcinogenní látky, které jsou pro nás nebezpečné. Ghí má přitom kouřový bod na 252 °C, což je teplota, kdy se začne přepalovat. Je ideální ke smažení a přípravě vysoce tepelně upravených pokrmů. Jen pro srovnání: klasické máslo se začíná přepalovat od 121 °C, olivový olej (virgin) od 190 °C, slunečnicový olej (rafinovaný) od 220 °C a řepkový olej (rafinovaný) od 204 °C.

Jak jednoduše ghí připravit

Do hrnce vložte máslo a nechte zcela rozpustit. Stále kontrolujte, jestli se máslo nepřipaluje. Nyní ztlumte plamen a máslo provařujte tak, aby jen mírně probublávalo. Mezitím sbírejte bílou pěnu, která se bude tvořit. Jedná se o mléčnou bílkovinu. Rozhodně ji nevyhazujte, je skvělá do buchet, kaší i omáček. Část bílkoviny zůstane na dně hrnce, zde dávejte pozor, aby se příliš nepřipalovala. Lehké zahnědnutí je v pořádku. Zhruba za 15 až 20 minut byste měli mít všechnu bílkovinu vysráženou. Čiré ghí přeceďte přes plátno (utěrku) do skleněné nádoby s uzávěrem. Nechte zchladnout a ztuhnout. Ghí uchovávejte při pokojové teplotě nebo v lednici. Dále čtěte: Jak vybrat ty nejlepší odrůdy jahodníků a kterým se vyhnout. Rozhoduje chuť i náročnost pěstování.

Zdroj: National Library of Medicinepharmeasy.in, healthifyme.com, thestatesman.com.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Přes osm let se soustředila na vlastní svět mimo Hollywood. Nyní se Cameron Diaz vrací do nového filmu

Muchovník rychle roste a bohatě plodí. Dopřejte mu podzimní...

K dozrání zelených rajčat pomůže prastará italská finta....

Zahrádkářský kalendář na podzim: Jaké důležité práce...

Podzimní výsev zeleniny nejen pro ranou jarní sklizeň....

Vřes patří k podzimu. Nenáročnost, odolnost a krásné...

Sklizeň a uskladnění mrkve: Kdy sklidit mrkev a jak ji...

Zavřít reklamu