Mlsáte rádi? Připravte si skvělý tvarohový dort s ovocem, který je hotový doslova za pár minut

Recepty 22. ledna 2019 | 11:15 — Veronika Prášilová
Taky vás občas přepadne chuť na něco sladkého, ale přitom lehkého a osvěžujícího? Pak pro vás máme tip na skvělý tvarohový dort s ovocem, který se nepeče a je hotový doslova za pár minut.
Další 3 fotografie v galerii
Tvarohový dort je osvěžující a přitom velmi chutný / Depositphotos

A buďte si jistí, že jakmile jej ochutnáte, budete se k němu vracet pořád dokola a rádi.

Co budete potřebovat

Jak jsme již uvedli, základem tohoto skvělého dezertu je tvaroh, v našem případě ideálně plnotučný. Z nízkotučného se totiž může začít oddělovat voda, což by nám celý výtvor zkazilo. 

K 500gramové vaničce měkkého tvarohu budeme dále potřebovat: 

  • 500 ml mléka
  • 2 vanilkové pudingy
  • cukr (krystal nebo krupice)
  • kompotované mandarinky
  • dětské piškoty
  • granko na posypání

Nebojte se hustoty

Nejprve v menším hrnci uvařte puding tak, jak jste zvyklí, ovšem počítejte s tím, že vzhledem dvojnásobnému množství prášku na obvyklé množství mléka bude směs rychle houstnout. Přesto se nenechte odradit a krém dobře povařte.

Hlavně dobře promíchat

Jakmile máte hotovo, vmíchejte do uvařeného pudingu všechen tvaroh a cukr podle chuti. Pokud chcete výsledek ještě více ovonět, můžete do směsi přihodit také dva pytlíčky vanilkového cukru. Vše pak hlavně dobře promíchejte, aby se sladkost rovnoměrně rozložila do celého dezertu, a nechte hrnec v klidu chládnout.

Na ovoci nešetřete

Mezitím si do připravené dortové formy nebo třeba skleněné zapékací misky naskládejte na její dno dětské piškoty, které poklaďte vrstvou zcezených a okapaných mandarinek. Na ně nalijte asi polovinu uvařené směsi a pokračujte zase v kladení piškotů a ovoce, kterým rozhodně nešetřete. 

Na závěr zalijte celé dílo zbytkem krému a s pomocí stěrky vyrovnejte povrch. Poté vše zasypte grankem a uložte do lednice. Přibližně za hodinku bude celý dort ztuhlý a vy jej můžete servírovat například s porcí šlehačky. A když si k němu ještě uvaříte domácí nealkoholický svařák, idylka bude dokonalá. Recept na něj naleznete zde.

Tip 

Kombinace vanilky, tvarohu a mandarinek se osvědčila nejvíce. Pokud však chcete jemnější chuť, vyměňte mandarinky za kompotované broskve nebo čerstvé banány. Máte-li naopak rádi kyselejší dezerty, můžete v létě do dortu přidat čerstvě natrhaný červený rybíz nebo dobře uzrálý angrešt.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec lyžovat? A za kolik?

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec...

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...

Nejžhavější destinace letošního podzimu. Tajemná a stále...

Češi cestují jak o život. Pozor by si ale měli dát na dvě...

Zavřít reklamu