Zavlažování zahrady: Dodržujte určité zásady a kochejte se pohledem na šťavnatou zeleň i během tropických veder!
Sekejte častěji a výš
Výška sečení by v letních měsících měla být o něco vyšší než obvykle. Stébla nezkracujeme o tolik, jako mimo léto, a listy by měly mít po sečení délku minimálně 3 - 4 centimetry. Tím umožníte trávě pohodlný průběh fotosyntézy a pažit bude hustý a zelený. Pokud chcete mít trávník ještě delší, trávě tím jedině prospějete, protože s delšími stébly si udrží více vláhy. Trávník také sekejte častěji, tak jej udržíte v požadované výšce i za dodržení pravidla menšího zkracování.
Zalívejte vydatně, klidně méně často
V létě při větších vedrech potřebují kořínky trávníku brát vláhu z hloubky až kolem 20 cm. Z povrchové vrstvy půdy se voda totiž poměrně rychle vypaří a jedině ve větší hloubce se drží zásoby vody. Při zalévání byste tedy měli dbát na to, aby se voda dostala do patřičné hloubky. Platí pravidlo, že lepší je trávník zalévat méně často a vydatně, než častěji a málo. Voda se při slabém zalití z povrchové vrstvy odpaří a trávník zůstává skoro bez vláhy. Je také vhodnější zalévat trávník mimo největší vedra. Ideálně ráno, aby voda měla čas vsáknout se do půdy.
Nesekejte v parnu, pomůže i chladná sprcha
Trávník nesekejte při velmi vysokých teplotách, nebo během poledního žáru. Lepší je počkat na večer, kdy je chladněji. Pokud teploty v nejteplejších dnech vystoupají do astronomických výšin, je vhodné trávník zchladit sprškou vody.
Použijte mulčování
V letních obdobích doporučují odborníci využít účinného mulčování. Posekanou, několikrát přeseknutou a rozdrcenou trávu nechte na trávníku a pečlivě ji rozhrňte po celé jeho ploše. Trávník takto přirozeně přihnojujete a není pak třeba jej dohnojovat průmyslovými hnojivy.