Nechejte rozkvést své staré boty a zasaďte do nich třeba bylinky

Zahrada 20. července 2018 | 09:20 — Šárka Vondráčková
Starý pár bot nemusí nutně skončit v popelnici, a to ani v případě, že z nich na vás kouká velký žralok. Udělejte si z nich krásné dekorativní květináče.
Další 4 fotografie v galerii
Z bot, které jste chtěli už vyhodit, můžete mít krásné květináče / Pinterest

Určité kousky ve vás mohou zanechávat milou vzpomínku nebo prostě jen máte pocit, že se ještě můžou někdy hodit. Jestli opravdu nemáte to srdce vyhodit staré pneumatiky, starou vanu, židli nebo třeba boty, s klidným srdcem si je nechte. Ale dejte jim zcela nové místo a hlavně funkci. Jako třeba vašim starým botám, které mohou krásně rozkvést.

Původní nebo barevná?

Je to hrozně jednoduché, a hlavně vás to prakticky nebude vůbec nic stát. Vezměte svou starou botu, vytáhnete z ní stélku a odstraňte případně i tkaničky. Pokud se vám líbí, tak jak je, nechejte jí původní barvu, a nebo si kupte kvalitní barvu nebo lak a botu prostě přestříkejte na nový odstín. A nový nátěr nechejte dobře zaschnout. Pak se pusťte do sázení.

Skalničky a bylinky

Jasně, že v těchto květináčích asi nevypěstujete úrodu rajčat nebo velký stromek. Ideální jsou pro rostliny, které nepotřebují hodně místa pro kořeny, nemají velké nároky na objem zeminy a ani moc vydatnou zálivku. Takže ideální jsou skalničky, ale i některé letničky a bylinky.

Rozkvetlé lodičky

V dámských lodičkách vypadají velice hezky sukulenty. Bylinkám a vyšším rostlinám to zase sluší v pánských botaskách, roztomile vypadají i v dětských botičkách a obzvláště v holinkách. Troufnete si osázet třeba lyžařské boty? Tak do toho! Fantazii se opravdu meze nekladou. V některých případech je ale dobré, pokud do boty uděláte dírky pro odtok přebytečné vody.

Na zahradu i za okno

A nakonec musíte vyřešit ještě jeden problém. Kam svou novou dekoraci umístit. Dobře se budou vyjímat na zahradě, balkoně, ale také za oknem. Nebo si z nich rovnou udělejte závěsné květináče. A podobně můžete využít i starý lustr k pěstování vašich balkonovek. O tom, jak na to, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Co si nejvíce ženy přejí slavné české ženy k Vánocům a jaké dárky umí změnit život

Holandský ovčák je skvělým hlídačem, parťákem i...

Podle čeho vybírat psa pro starší lidi a která plemena jsou...

Netkaná textilie na zahradě ochrání stromy před mrazem a...

Pokud si pořizujete koťátko, je velmi důležité dopřát mu...

Klasický versus elektrický zavařovací hrnec. Vyberte si ten...

Kořenová čistička je přírodní, vyčistí odpadní vody...

Zavřít reklamu