Konec vysévání? Omyl! Je nejvyšší čas zasadit třeba špenát nebo zelí

Zahrada 22. července 2018 | 13:49 — Šárka Vondráčková
Léto určitě neznamená konec sázení. Naopak. Klidně sázejte i v červenci nebo srpnu. A na podzim budete mít čerstvou úrodu.
Další 3 fotografie v galerii
I během léta si můžete vysázet svou oblíbenou zeleninu / Shutterstock

Zelenina je pro lidský organismus nepostradatelná. Obsahuje v sobě řadu prospěšných látek, které jsou důležité pro zdraví každého člověka. Především to jsou vitaminy A,C, E, vláknina, minerály a silice. Ty zajišťují správnou činnost zažívacího ústrojí. Takže klidně sázejte celý rok ředkvičky, zelí nebo třeba špenát.

Dvakrát ne

Než se pustíte do nového sázení, je poměrně důležité si pamatovat, co jste na jednotlivých záhoncích sklidili. Pokud opravdu chcete mít co největší úrodu, neměli byste příbuzné druhy zeleniny pěstovat na jednom záhonu hned po sobě.

Zelí ne po hrášku

Zelí je oblíbenou zeleninou hlavně na podzim, a to kvůli vysokému obsahu vitaminu C. Oblíbenými odrůdami jsou zelí pekingské a čínské, které se skvěle hodí do salátů. Tyto druhy klidně vysejte v červenci, ale určitě ne na místo, kde jste předtím měli hrášek, protože zelí je velmi náročné na dusík. Důležité je, abyste mu po celé růstové období dopřáli dostatečnou zálivku.

Čerstvý salát

Od poloviny července do poloviny srpna se můžete pustit do vysévání salátu. V tomto případě se ale při nákupu pečlivě dívejte na odrůdu označenou na sáčku a vybírejte hlavně ty „celoroční polní saláty", jako je například Maršálus, Merkurion nebo Medim.

Špenát a ředkvičky

Další zeleninou, která je také velmi oblíbená a ze které se můžete těšit ještě na podzim, je špenát a ředkvičky. Je jenom na vás, kterou barevnou odrůdu si vyberete, zda bílou, žlutou nebo červenou. Vysévat je můžete až do konce srpna a sklizeň můžete očekávat i při prvních mrazících. Jak se nejlépe zbavit chemie z ovoce a zeleniny? Čtěte více.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Zavřít reklamu