Vyrobte si vlastní WC blok. Je úplně bez chemie a neuvěřitelně dlouho vydrží

Ostatní 10. června 2018 | 12:29 — Šárka Vondráčková
WC bloky si kupujete nejenom pro hygienickou čistotu, ale i kvůli vůni. Ale už vás někdy napadlo, že si můžete vyrobit svůj vlastní gelový závěsný čistič záchodu? Nezabere vám to víc než deset minut, a hlavně bude ekologický.
Další 3 fotografie v galerii
Závěsné bloky mají především čisticí funkci / Shutterstock

Používání WC bloků a závěsů pod okrajem WC mísy má poměrně zásadní vliv na svěžest i čistotu toalety. Při každém spláchnutí se uvolní účinné čisticí látky, které navíc chrání toaletu před vodním kamenem a bakteriemi. Toaleta se tak čistí prakticky sama. A když si vyrobíte svůj vlastní WC blok, můžete si navíc vybrat vůni, která vám bude nejlépe sedět.

Je to hračka

Vyrobit si vlastní gelový WC blok není žádná věda. Stačí vám jenom závěsný držák, který se dá naplnit gelem, a pár dalších ingrediencí.

Co potřebujete

  • prázdný WC závěsný držák
  • 100 ml vody
  • 25 až 30 ml tekutého mýdla
  • 1 lžičku kukuřičného škrobu
  • 6 lžiček kyseliny citronové
  • pár kapek esenciálního oleje

Uvařte gel

Z tohoto množství můžete udělat 4 - 5 dávek a jedna vám vydrží až čtyři týdny. Nachystejte si hrnec a nalijte do něj vodu, přidejte kyselinu citronovou a škrob, který si před tím rozmíchejte v trošce studené vody. Vše smíchejte a dejte vařit na mírný plamen. Průběžně míchejte tak dlouho, dokud se tekutina nezačne měnit v gelovou konzistenci. Jakmile má směs požadovanou hustotu, stáhněte hrnec z plamene a přidejte do ní pár kapek esenciálního oleje. Ideální je kombinace tea tree oleje, který bojuje proti plísni a virům, v kombinaci ještě s jinou vůní, třeba levandule nebo citrusu.

Dodejte mýdlo

Teď máte na výběr dvě možnosti. Buď do závěsného držáku dávkovat do jedné části gel a do druhé tekuté mýdlo, anebo mýdlo přimíchat do gelové směsi. To je vše. Nyní zavěste WC blok do mísy a zbytek skladujte v plastové lahvi a doplňte vždy, když vám dojde. A stejně snadno si také můžete vyrobit i čistící tablety do záchodu. Návod, jak si je vyrobit, jsme psali zde.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Akce roku je opět tady. Na novém voze můžete v těchto dnech ušetřit až 200 tisíc

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Zavřít reklamu