Ucpal se vám odpad? Zkuste tyto osvědčené pomocníky

Dům 13. ledna 2019 | 14:01 — Veronika Prášilová
Špatně odtékající voda, ucpaný odtok a nepříjemný zápach? Přesně to jsou neklamné známky toho, že je s vaším odpadem něco špatně. Ať už se to týká, kuchyňského dřezu, umyvadla nebo vany, měli byste zasáhnout co nejdříve.
Další 3 fotografie v galerii
Ucpaný odpad můžete vyčistit několika způsoby / Depositphotos

A věřte, že vyčištění takového odpadu není nic náročného, ani drahého. A ani vám to nezabere příliš mnoho času.

Do dřezu patří sítko

Pokud vás zlobí odpad v kuchyňském dřezu, vězte, že problém bude v malých kousíčcích jídla, které se do odtokové trubky dostaly při umývání nádobí. Ideální, jak tomuto problému předcházet, je pořídit si malé odtokové sítko, které po naplnění snadno vyčistíte. Základní plastové provedení přitom stojí pár korun, ale konečná úspora může být mnohonásobně vyšší.

Vlasy nadělají paseku

No a pokud řešíte ucpané umyvadlo nebo odtok vany v koupelně, pak je téměř stoprocentní jistota toho, že je to kvůli vlasům, vousům nebo třeba psím chlupům. I do koupelnových umyvadel se přitom dají pořídit různá designová sítka, která podobné nečistoty zachytí.

Ovšem, když už problém nastane, není třeba házet flintu do žita a ihned volat instalatéry. Buď můžete sáhnout po nějakém chemickém dryáku z obchodu, anebo si pomoci domácími babskými radami.

Opět skvělí pomocníci

Řešení totiž drtivá většina z nás nalezne doma ve spíži. Stejně, jako v jiných případech čištění, se nám tady totiž osvědčil ocet a jedlá soda. Pokud máte tedy pocit, že vám voda špatně odtéká, nasypte do sifonu sáček jedlé sody.

Ten zalijte jedním hrnkem octa a nechejte asi dvacet minut působit. Poté celou směs přelijte vroucí vodou a máte hotovo. Pokud se vám ale zdá, že to ještě není úplně ono, zopakujte celý postup ještě jednou.

Tip: Pokud nemáte po roce jedlou sodu, nebo ji už nemáte pro opakovací postup, sáhněte po obyčejné kuchyňské soli. Bude to mít stejný efekt.

A když už budete u toho, zkuste se stejnými pomocníky také vyčistit svou myčku. Jak přesně na to, si můžete přečíst v našem článku zde

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody...

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit...

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co...

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají...

Cestovatelský semafor se mění. Návrat z oblíbených...

Změna na cestovatelském semaforu. Netýká se i vaší...

Zavřít reklamu