Zvětralé pivo nemusíte vylívat, ještě vám skvěle poslouží

Dům 20. května 2019 | 14:18 — Veronika Prášilová
Existuje mnoho pochutin, nápojů či přísad do jídel, které lze mimo kulinářství využít také v domácnosti. Jedním z univerzálních pomocníků je pro mnohé asi překvapivě také jeden z nejoblíbenějších nápojů v Česku, a sice pivo.
Další 4 fotografie v galerii
Co nevypijete, to už nevylijete. I zvětralé pivo má široké spektrum využití. / Shutterstock

Výhodné je, že pokud tento zlatavý mok nestihnete zavčasu vypít, jeho zvětralé zbytky můžete ještě plně zužitkovat.

Opijte octomilky

Velmi aktuální začíná být v těchto dnech potřeba zbavit se octomilek, které se v tomto teplém počasí množí doslova geometrickou řadou snad v každé domácnosti. Těchto breberek se zbavíte tak, že do misky nalijete trochu piva, překryjete sáčkem nebo potravinovou fólií, do kterých uděláte dírky. Otravné mušky vlezou dovnitř a ven už se nedostanou.

Trochu piva můžete dopřát i květinám. Minerály v něm obsažené jim prospějí. A až budete rosit listy, přidejte trochu piva do rozprašovače, budou se více lesknout. Máte-li kompost, trocha piva podpoří jeho fermentační procesy.

Vyčistěte skvrny na sedačce

A pivo využijete také v případě, že chcete obnovit zašlou krásu rodinného dědictví. Zlaté šperky nechejte několik hodin ponořené v pivu, omyjte teplou vodou a přeleštěte měkkým hadříkem. Pivo zkuste využít také na zarezlé spoje. Po několika minutách namáčení by mohly šrouby a matice povolit.

Pivo eliminuje také skvrny od čaje a kávy, takže pokud se vám stane, že si třeba sedačku polijete některým z těchto nápojů, a nemáte ihned po ruce k tomu určený čisticí prostředek, zkuste potřísněné místo očistit houbičkou namočenou v pivu. Aby pak koberec či sedačka nelepily, očistěte je ještě teplou vodou se saponátem.

Křehčete maso bez rizika

Když maso naložíte na několik hodin nebo přes noc do marinády s pivem, bude po pečení nebo grilování křehčí. Přitom neovlivní výslednou chuť masa.

No a nesmíme zapomenout ani na zdravotní benefity piva pro vlasy a kůži. Trocha piva přidaná do vlasové masky jim dodá lesk a výraznější barvu. A nebojte se, že vám budou vlasy cítit pivem. Jeho vůně brzy vyvětrá, nebo vám pomůže přilákat manžela. A určitě se k vám přidá, když ho pozvete do vany na pivní lázeň, která má skvělé zdravotní účinky na pokožku.

Pivo však není jediným kouzelníkem, který vám v domácnosti může pomoci. Netradičními způsoby můžete využít také populární kolové nápoje, o jejichž účincích jsme psali zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co aktuálně platí?

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co...

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají...

Cestovatelský semafor se mění. Návrat z oblíbených...

Změna na cestovatelském semaforu. Netýká se i vaší...

Buďte v obraze. Další změna podmínek cestování platná od...

Pokud nechcete přijít o dovolenou, zbystřete. Lex voucher...

Zavřít reklamu