Zpříjemněte si večery vlastnoručně vyrobenou vonnou lampou

Dům 19. září 2018 | 15:59 — Šárka Vondráčková
Vonné a dekorativní olejové lampy. Ty vám mohou krásně zpříjemnit večery doma či na zahradě. Navíc si je snadno můžete vyrobit i sami.
Dalších 5 fotografií v galerii
Tato lampa vám navodí krásnou podzimní atmosféru / Pinterest

Dny se pomalu, ale jistě krátí, avšak venkovní teploty stále ještě vybízejí k příjemnému posezení venku. A není nic hezčího, než si tyto chvíle zpříjemnit krásnou lampou, která vám bude i nádherně vonět.

Lampa ze zavařovačky

Není na tom nic těžkého. Pokud zvládnete vyvrtat dírku, bude to pro vás hračka. A zavařovací sklenici má doma snad každý.

Potřebujete

  • sklenici s kovovým víkem
  • 1 kruhovou podložku (kovovou)
  • 1 závitovou spojku
  • 1 trubkovou matici
  • lampový knot 
  • libovolný hořící olej
  • dekoraci do sklenice 
  • vonné oleje 

Stojan na knot 

V první řadě si do víčka od sklenice udělejte dírku. Tu pak pomocí vrtačky rozšiřte tak, aby vám do ní pasoval závitkový spoj. Ten opatrně protáhněte dírou, navlékněte na něj podložku a nakonec našroubujte matici. Víčkem pak protáhněte knot.

Knot z trička

Pokud se vám jej nepodařilo sehnat v obchodě, můžete si vyrobit vlastní. Stačí vzít staré bavlněné tričko, nastříhat jej na 5 cm široké proužky a ty pak srolovat. Nechejte je několik minut máček v oleji, aby se dostatečně nasákly.

Seskládejte dekoraci

Nyní přichází na řadu sklenice. Tu si nejprve dobře očistěte a naskládejte do ní libovolné dekorace. Záleží jenom na vás, zda to budou květiny nebo dekorace, které jste si přinesli z vaší procházky lesem. Stejně tak můžete použít i různé kamínky nebo mušle. Tady se fantazii meze nekladou.

Vlastní parfém

Teď přichází na řadu olej. Může být lampový, olivový, tekutý parafínový. Olej si stejně tak dobře můžete i libovolně obarvit potravinářskými barvami. Ještě, než jej nalijete do sklenice, přidejte pár kapek vonných esencí. I zde můžete experimentovat a namíchat si vlastní vůni. Nakonec nasaďte víčko, nechejte knot nasáknout olejem a pak stačí lampu zapálit a vychutnávat si příjemné světlo a aroma. A pokud vm chybí na balkoně nebo terase ještě nějaké místo k posezení, můžete si jej vyrobit třeba ze starých židliček

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Unikátní ostrov ve Středomoří, na kterém se příroda opravdu vyřádila

Unikátní ostrov ve Středomoří, na kterém se příroda...

Cestování s malým dítětem je výzvou, která vyžaduje...

Zažijte jedinečnou romantiku na pohádkově krásných místech...

Ať nemusíte na letišti přebalovat kufry. Několik cenných...

Na výlet do Plzně i s dětmi: Koupání v rybníce, za...

Poznejte zapomenutý ostrov Chorvatska, kde na vás dýchne klid...

Zavřít reklamu