Staré knoflíky mohou ještě udělat dětem spoustu radosti. Vytvoříte z nich hezká tiskátka i obrazy na zeď

Ostatní 14. února 2021 | 10:34 — Helena Malá
Když jednou za čas uděláte pořádek ve vašem šitíčku, možná vás překvapí, kolik starých knoflíků v něm máte. Pokud víte, že je už jen sotva využijete k původnímu účelu, zkuste z nich vytvořit něco hezkého, co potěší třeba malé děti. Máme pro vás dva zajímavé tipy.
Další 3 fotografie v galerii
Knoflíky se dají využít k nejrůznějšímu kreativnímu tvoření / Depositphotos

Věcí, které lze ze starých knoflíků udělat, je opravdu hodně. Nápadů je skutečně plný internet. My vám dnes představíme dva z nich, které udělají radost především dětem.

Tiskátka z knoflíků

Hodně zábavy si děti užijí s tiskátky. Pokud se jim už stávající tiskátka, která mají doma, ohleděla, vyrobte jim nová. Je to snadné.

Co budete potřebovat

  • korkové zátky
  • staré knoflíky s reliéfem
  • tavnou pistoli

Jak na to

Nejprve musíte vybrat vhodné knoflíky, které mají zajímavý reliéfní povrch. Dobře vypadají například knoflíky ve tvaru růžičky, ale i různě zajímavé pletence působí dobře. Knofllíky přilepte pomocí tavné pistole na korkovou zátku a nechejte dobře zaschnout. Pak už jen stačí namočit do inkoustu nebo nějaké jiné barvy a můžete tisknout.

Knoflíkové obrázky

Z knoflíků lze dětem vyrobit také netradiční výzdobu na zeď v podobě obrázku. Je to opět docela snadné a lze zvolit několik variant.

Co budete potřebovat

  • staré knoflíky
  • lepenku
  • tavnou pistoli
  • nůžky

Jak na to

Jak bude váš výsledný obrázek vypadat, záleží jen na vás. Buď si z lepenky vystřihnete obdélník nebo čtverec, na který si nakreslíte předlohu a tu potom polepíte knoflíky. Nebo si na lepenku namalujete nějakou siluetu, třeba domeček, kočku, sovu a podobně, vystřihnete ji a opět polepíte knoflíky. Nebo z lepenky vystřihnete písmeno (třeba počáteční z jména vašeho dítka) a opět polepíte knoflíky. Aby výsledek působil dobře, je nutné knoflíky lepit hustě a klidně i přes sebe. O tom, že se z knoflíků dá vyrobit i hezká mísa, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Je čas objevit pohádkově krásná místa. A nemusíte cestovat daleko

Je čas objevit pohádkově krásná místa. A nemusíte cestovat...

Dovolenkové ráje se otevírají. Kde vás přivítají s...

Fascinující místa, o kterých je dobré něco vědět

Cestování v roce 2021: jak vypadá situace? A na jaké...

Načerpejte energii. Vydejte se na mystická místa, která vám...

Připravte se na pořádnou dávku romantiky. Ikonická místa, o...

Zavřít reklamu