Staré knoflíky mohou ještě udělat dětem spoustu radosti. Vytvoříte z nich hezká tiskátka i obrazy na zeď

Ostatní 14. února 2021 | 10:34 — Helena Malá
Když jednou za čas uděláte pořádek ve vašem šitíčku, možná vás překvapí, kolik starých knoflíků v něm máte. Pokud víte, že je už jen sotva využijete k původnímu účelu, zkuste z nich vytvořit něco hezkého, co potěší třeba malé děti. Máme pro vás dva zajímavé tipy.
Další 3 fotografie v galerii
Knoflíky se dají využít k nejrůznějšímu kreativnímu tvoření / Depositphotos

Věcí, které lze ze starých knoflíků udělat, je opravdu hodně. Nápadů je skutečně plný internet. My vám dnes představíme dva z nich, které udělají radost především dětem.

Tiskátka z knoflíků

Hodně zábavy si děti užijí s tiskátky. Pokud se jim už stávající tiskátka, která mají doma, ohleděla, vyrobte jim nová. Je to snadné.

Co budete potřebovat

  • korkové zátky
  • staré knoflíky s reliéfem
  • tavnou pistoli

Jak na to

Nejprve musíte vybrat vhodné knoflíky, které mají zajímavý reliéfní povrch. Dobře vypadají například knoflíky ve tvaru růžičky, ale i různě zajímavé pletence působí dobře. Knofllíky přilepte pomocí tavné pistole na korkovou zátku a nechejte dobře zaschnout. Pak už jen stačí namočit do inkoustu nebo nějaké jiné barvy a můžete tisknout.

Knoflíkové obrázky

Z knoflíků lze dětem vyrobit také netradiční výzdobu na zeď v podobě obrázku. Je to opět docela snadné a lze zvolit několik variant.

Co budete potřebovat

  • staré knoflíky
  • lepenku
  • tavnou pistoli
  • nůžky

Jak na to

Jak bude váš výsledný obrázek vypadat, záleží jen na vás. Buď si z lepenky vystřihnete obdélník nebo čtverec, na který si nakreslíte předlohu a tu potom polepíte knoflíky. Nebo si na lepenku namalujete nějakou siluetu, třeba domeček, kočku, sovu a podobně, vystřihnete ji a opět polepíte knoflíky. Nebo z lepenky vystřihnete písmeno (třeba počáteční z jména vašeho dítka) a opět polepíte knoflíky. Aby výsledek působil dobře, je nutné knoflíky lepit hustě a klidně i přes sebe. O tom, že se z knoflíků dá vyrobit i hezká mísa, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá místa je neuvěřitelný adrenalin

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá...

Místa v Česku, která vás pohladí po duši a vyčarují...

Dokonalá pastva pro oči. Poznejte výjimečná místa v...

Hoďte starosti za hlavu. Čarokrásná místa, kam můžete...

Nejkrásnější střediska Itálie otevírají a slibují...

Připravte se na léto. Úžasné ostrovy ve Středozemí, o...

Zavřít reklamu