Zrecyklujte polámané voskovky a udělejte dětem duhové pastelky

Ostatní 22. února 2018 | 13:12 — Šárka Vondráčková
Také se vám doma povaluje spousta polámaných voskovek a nevíte, co s nimi dál? Máme pro vás tip, jak je znovu "oživit" a udělat z nich dětem kouzelné originální pastelky.
Dalších 5 fotografií v galerii
Polámané voskovky nevyhazujte, dají se znovu recyklovat / Shutterstock

Spousta z nás udělá se zbytky voskovek jedno. Prostě je vyhodí. Přitom je to škoda. Tyto pastelky se dají znovu využít a dát dohromady. Navíc vám při této činnosti mohou pomoci i vaše děti. Ty navíc získají zcela nové a originální malovací potřeby.

Silikon nebo formy na pracny

V první řadě potřebujete silikonovou formu. Na trhu je jich celá řada a použít můžete buď na mufiny nebo čokoládu. I motiv si můžete zvolit jaký chcete. Radost udělají srdíčka nebo i motýlci. Při jejím výběru vám mohou pomoci děti, které si samy řeknou, jaký tvar by jejich nové pastelky měly mít. Pokud nemáte silikon v lásce, tak vám bohatě stačí i formičky na cukroví, třeba na pracny.

Lámejte a krájejte

Společně si sedněte ke stolku. Voskovky roztřiďte podle barev a sundejte z nich všechny zbytky papírových obalů. Pak je všechny pořádně rozlámejte (tato činnost bude vaše ratolesti určitě bavit). Větší kusy můžete i rozkrájet. Silikonové formičky naplňte kousky voskovek a vložte je do předehřáté trouby rozpustit. Stačí pouhých 5 minut na 180 stupňů Celsia. Nakonec je nechte na studeném místě ztuhnout, ideálně v mrazáku. Potom už je jen vyloupejte a můžete začít malovat.

Tip na duhové malování

Formičky nemusíte vyplňovat jen stejnými barvami. Nechejte děti, ať rozvinou svou fantazii a samy si namíchají různé odstíny. Vzniknou tak opravdu originální duhové voskovky a děti z nich budou mít určitě velikou radost. A pokud máte chuť a čas, udělejte dětem i domácí vodové barvy, které jsou naprosto ekologické. Návod na jejich výrobu jsme psali zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více. Toto je pravé místo pro podzimní lenošení

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více....

Komplikace na hranicích. Co by měli turisté vědět, aby se...

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec...

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...

Zavřít reklamu