Úžasný způsob impregnace bot, kterým neprojde jediná kapka vody

Ostatní 13. března 2018 | 13:33 — Šárka Vondráčková
Jarní plískanice jsou zase tady. A mokro se občas nevyhne ani našim botám, které vlhkem trpí a mohou se poškodit. Máme pro vás úžasně jednoduchý trik, díky němuž se boty během dvou minut stanou zcela voděodolné. Za pomocí svíčky.
Další 2 fotografie v galerii
Ani drahé impregnační přípravky nejsou někdy stoprocentní / Shutterstock

Nevlídné počasí a lijáky nás mohou překvapit z minuty na minutu a málokteré tenisky, hlavně ty plátěné, odolají prudkému dešti takovým způsobem, abyste měli suché nohy. A to se týká hlavně dětí, kterým se často stává, že při hře venku bezmyšlenkovitě vletí do mokré trávy nebo kaluží. A bohužel, v tomto případě nezabírá ani ta nejdražší impregnace.  

Navoskujte boty

Budeme pracovat s voskem, který se přirozeně používá při ochraně různých povrchů, ty specializované si kupujeme i na boty. V tomto případě budeme rovněž pracovat s voskem, ale zcela obyčejným, z něhož se vyrábí svíčka. Je to hrozně snadné a zvládne to naprosto každý. Kromě svíčky ještě budete potřebovat fén.

Postup

Svíčku vyndejte z obalu. Na čistou obuv naneste tenkou vrstvu vosku (samozřejmě bezbarvou). Svíčkou potírejte plátno bot tak, abyste na botách viděli tenký bílý povlak vosku. Teplým vzduchem z fénu zahřívejte vosk do té doby, než se vpije do látky. A impregnaci za pár korun máte hotovou.

Na kožené boty ale ne!

Vždy je důležité dodržovat jednoduché pravidlo, že drahé boty si žádají i drahou péči, proto raději obyčejný vosk na kožené boty raději nepoužívejte. Vosk z čajové svíčky nejlépe reaguje na látku z různých typů plátěných bot. Tuto vychytávku ale lze použít i na semišovou obuv, s jejíž péči je to často problematické. Pokud nevíte, jak pečovat o své semišové boty, poradíme vám. Více o tomto tématu jsme psali zde

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Tajemná místa Evropy, na která slabší povahy nemají odvahu vstoupit

Tajemná místa Evropy, na která slabší povahy nemají odvahu...

Vsaďte letos na jistotu. Navštivte ostrovy v Jaderském moři,...

Seznamte se s mimořádně krásnými místy v Praze, kde ještě...

Nalaďte se na léto. Nádherné evropské pláže, kde se budete...

Nádherný ostrov v Egejském moři. Mrňavý jako hrášek, ale...

Velikonoce trochu jinak. Vyhlášené tradice a zvyky, nad...

Zavřít reklamu