Tři fígle, díky kterým oloupete vajíčko za pár vteřin

Ostatní 26. listopadu 2019 | 15:40 — Anna Novotná
Blíží se novoroční oslavy a mnoho lidí si na příchod nového roku bude chtít připravit třeba pár dobrých chlebíčků k zakousnutí. Jednou z častých ingrediencí je i vařené vejce. Poradíme vám několik jednoduchých způsobů, díky kterým vejce oloupete takřka rychlostí blesku.
Dalších 6 fotografií v galerii
Vajíčko lze oloupat do pěti vteřin / Shutterstock

Většina lidí uvaří vejce, dá ho ochladit do studené vody, potom nakřápne skořápku a prsty mechanicky odlupuje skořápku kousek po kousku. Někdy to jde docela rychle, jindy se u této práce naopak pořádně zadrhnete. Existují přitom i jiné způsoby. Jakmile je objevíte, nebudete už chtít vajíčko loupat jinak.

1. Samoloupání ve sklenici

Díky této verzi se natvrdo uvařené vejce oloupe prakticky samo. Stačí nalít tak do třetiny sklenice vodu, do ní vhodit vajíčko a sklenici zakrýt dlaní nebo zašroubovat víčkem.

Pak ve dřezu sklenicí pořádně několikrát protřepte. Skořápka od vajíčka doslova sama odskočí. Vy pak ze sklenice vyndáte krásně holé vajíčko.

2. Loupání pomocí lžičky

Další chytrou metodou je loupání pomocí čajové lžičky. Nejprve naklepejte širší stranu vajíčka a prsty odloupněte kousek skořápky.

Pak si vemte lžičku a opatrně ji vsuňte mezi skořápku a vejce a pomalu jeďte po celém obvodu vajíčka. Nakonec vejce případně dočistěte a máte hotovo.

3. Vejce vyfoukněte

Třetí způsob je velmi efektní a pokud se budete chtít ukázat před návštěvou, můžete ho klidně vyzkoušet. Určitě sklidíte ohlas.

Tato metoda spočívá v tom, že vajíčka naklepete z obou stran a na obou koncích odloupnete kousek skořápky.

Pak do užší části silně foukněte a druhou rukou vajíčko chytejte. Za chvíli vám ze skořápky vyklouzne do dlaní.

Vodu z vařených vajec nevylévejte

A ještě jeden tip na závěr. Vodu, ve které jste vajíčka vařili, nikdy nevylévejte jen tak do odpadu, byla by to velká škoda. Voda totiž obsahuje mnoho živin a dá se tak doma ještě použít. Nechte vodu vychladnout a pak jí zalejte pokojové květiny. Budou vám za takovou zálivku opravdu vděčné.

Pokud máte zahradu a chtěli byste si dopřát čerstvá vejce po celý rok, přečtěte si, jak zajistit, aby vám slepice dobře snášely i přes zimu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Přírodní divy Provence, nad kterými se vám bude úžasem tajit dech

Přírodní divy Provence, nad kterými se vám bude úžasem...

Praděda automobil, lahodné víno a legendární sýr. Ráj...

Malá, ale nesmírně krásná. Poznejte vavřínovou perlu...

Kam vyrazit k moři na sklonku léta. S naším výběrem...

Tu krásu nelze popsat slovy, tu zkrátka musíte vidět

Jeden z nejkrásnějších koutů Evropy. Zažijte klídek a...

Zavřít reklamu